Pomoc w uzyskaniu większego odszkodowania

( opublikowane: Środa godz.13:37 2018-02-14) komentarzy: 0 , czytane: 1444 razy

Dlaczego warto odsprzedać swoje odszkodowanie?

Ubezpieczyciele naciskają na zawarcie ugód.

 

Jest to kolejny sposób na zakończenie likwidacji szkody przez Ubezpieczyciela najniższym kosztem. Często już rzeczoznawca Ubezpieczyciela, przy okazji oględzin pojazdu, proponuje zawarcie ugody, kusząc niewielką dopłatą do wyliczonej kwoty odszkodowania. Trzeba pamiętać, że pośpiech jest złym doradcą, a zawarcie ugody pozbawia nas możliwości dochodzenia dodatkowego odszkodowania w przyszłości, niezależnie od tego, jak bardzo niesprawiedliwa była oferta ubezpieczyciela. Warto sprawdzić propozycję Ubezpieczyciela przed taką decyzją. Do zawarcia ugody zawsze można jeszcze wrócić, a mając więcej informacji łatwiej wynegocjować lepsze warunki.

 

 

 

odkup szkody

Większość wypłacanych odszkodowań jest zaniżanych.

To stwierdzenie jest obecne od dawna w świadomości poszkodowanych, jednak najczęściej nie zastanawiają się oni nad przyczynami tego zjawiska

Zwykliśmy traktować Ubezpieczyciela jako jeden z elementów ładu prawnego i gospodarczego w kraju, darząc go zaufaniem równym instytucjom publicznym. Tymczasem trzeba pamiętać Zakłady Ubezpieczeń to po prostu przedsiębiorstwa działające tak, jak każde inne, czyli w celu osiągnięcia zysku. Maksymalizacja pobieranych od Klientów składek ubezpieczeniowych i minimalizacja wypłacanych odszkodowań, to jeden ze sposobów, aby osiągnięć możliwie najwyższe zyski. Dlatego w kontaktach z Ubezpieczycielem należy zachować ograniczone zaufanie i zawsze dokładnie sprawdzać, czy otrzymane od niego propozycje są na pewno korzystne z punktu widzenia naszych interesów.

Manipulacje kosztorysami napraw. 
Czyli najczęściej spotykane metody zaniżania odszkodowania.

 

Kosztorysy to wielostronicowe, skomplikowane dokumenty. W nich łatwo dokonać manipulacji, poprzez zastosowanie niewłaściwych cen części i robocizny, zmniejszanie zakresu prac lub stosowanie niekorzystnych korekt, a pomijanie korekt korzystnych, które ze względu na okoliczności powinny zostać zastosowane. Osoba, która nie ma specjalistycznej wiedzy ani narzędzi obliczeniowych, najczęściej nie jest w stanie wychwycić tego rodzaju nieprawidłowości, a korzystanie z usług zewnętrznego rzeczoznawcy może być kosztowne.

Dopłaty do odszkodowań OC 
Wrocław, Wałbrzych, Poznań 

tel. 507-181-263 


weryfikacja odszkodowań WrocławNajczęściej komentowane: