Kontynuacja OC po sprzedaży auta

( opublikowane: Wtorek godz.06:11 2020-10-13) komentarzy: 0 , czytane: 1207 razy

Polisa OC i związane z tym przywileje, korzyści i obowiazki zchodzą czesto na drugi plan podczas sprzedaży lub zakupu auta. W naszym skupie aut obserwujemy często, że temat ubezpieczeń komunikacyjnych OC nie jest kompletnie zauważany - a to spore zaniedbanie formalne w trakcie kupna/sprzedaży pojazdu.

 

Auto, które stoi w komisie teoretycznie nie powinno być obciążone umową OC ze względu na szkody komunikacyjne lub inne. Jednak czy tak jest rzeczywiście. Weźmy chociaż jazd próbną takim pojazdem po drogach publicznych - może dojśc do stłuczki lub innej szkody komunikacyjnej.

Auta w komisie ubezpieczenie

Dobrą praktyką przy kupnie samochodu jest opisanie w umowie jego stanu oraz przyjęcie pisemnej deklaracji, że auto nie jest obciązone szkodą komunikacyjną w zakresie OC. Polisa OC przechodzi bowem na kupująceg a z nią razem obowiązki opłaty OC dla przedłużenia gwarancji ubezpieczeniowych ale także pośrednio i sprawy związane z odszkodowaniem za szkody wyrządzone przed zakupem. 

W skupie aut często mamy do czynienia z autami uszkodzonym, powypadkowymi, z dużymi szkodami komunikacyjnymi. Przejęcie takiego ubezpieczenia OC wiąże się z prowadzeniem spraw likwidacji szkody, wypłaty odszkodowań, wpływem na nasze finansowe relacje z ubezpieczycielem.


Dopłaty do odszkodowań OC
Wrocław, Poznań, Lubin

tel. 793-520-274


weryfikacja odszkodowań WrocławNajczęściej komentowane:

Co należy zrobić, aby otrzymać dopłatę do odszkodowania?

  1. Wyślij Nam kosztorys naprawy oraz decyzję o przyznaniu odszkodowania. Nasi rzeczoznawcy indywidualnie analizują każdą sprawę, sprawdzając zaniżenia.
  2. Skontaktujemy się z Tobą bezzwłocznie po weryfikacji Twojej sprawy, wychodząc z propozycją dopłaty.
  3. Jeśli zaakceptujesz naszą ofertę, wówczas podpiszemy umowę, a Ty tym samym otrzymasz od Nas gotówkę do ręki lub na rachunek bankowy.

Jeśli nie posiadasz dokumentów szkodowych, zadzwoń do Nas – załatwimy wszystko za Ciebie!

Propozycje Ubezpieczycieli

Sprawdzimy propozycję Ubezpieczyciela za darmo i bez zobowiązań.

Posiadamy wiedzę, umiejętności i narzędzia, aby szybko i trafnie zweryfikować propozycję Ubezpieczyciela i przekazać Ci naszą opinię. Te informacje to oręż w Twoich rękach, którego będziesz mógł użyć wobec Ubezpieczyciela. Warto z niego skorzystać, tym bardziej że nasza analiza sprawy jest bezpłatna. Formularz na stronie głównej, pozwala na sprawne przesłanie dokumentów. Jeżeli jednak jego używanie sprawia Ci problem, lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie, lub mailowo.